December 16, 2017

Bir bebek doğar doğmaz koşmaya başlamaz. Önce bir süre uyku ve yemek arasında bir hayat sürer. Sonra yavaş yavaş emeklemeye başlar, bir süre sonra paytak paytak yürür. Koşana kadar zorlu ve uzun bir yoldan geçer.

Bisiklete binmeyi öğrenirken ki zamanlarınızı hatırlıyor...

December 16, 2017

Vücudumuzdaki yağların hangi bölgelerde biriktiğini bilmek bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğine dair ipucu verebilir.

Üst Gövde aşırı yağlı ve kilolu ise bu tip insan çok fazla yemek yiyor ve egzersiz yapmıyor demektir. İlk çözüm şekeri bırakmak ve her gün düzenli 3...

December 16, 2017

Ödem vücutta dokular arasında sıvı birikmesi durumudur. Bazı hastalıklardan kaynaklı olabileceği gibi aşırı karbonhidrat ve tuzlu beslenme sonrasında da olabilir.Hastalık kaynaklı ise ödem vücutta devamlı gözlenir. Beslenme kaynaklı geçici bir ödem ise egzersiz ve su t...

December 16, 2017

Şekeri bırakma sürecimde hemen yaban mersinini alışveriş listeme eklemiştim. Daha önceleri tüketmiyordum. Yaban mersinini tavsiye üzerine almıştım ancak en doğru karara test edip deneyerek ulaşacağımı biliyordum.

Her gün bir avuçtan az yaban mersinin yanına beyaz lebleb...

December 16, 2017

Nihayet keten tohumu yemeye başladım ve alıştım diyebilirim .

Biraz ön yargılı bir insanımdır. Uzun bir süre yemeyeceğim diye direttim. Galiba keten tohumun görüntüsünü pek beğenmediğim için . Burdan da ne kadar görsel olduğumu anlıyoruz.

Ama keten tohumunun da diğer bir...

December 3, 2017

Her insan biricik ve özeldir. Dış dünyamız, iç dünyamızın yansımasındır.

December 3, 2017

15 Dakika kulağa ne kadar az da gelse insan evden çıkmak istemeyince çıkmıyor . Yada işten geldiğinde hissettiğin bitkinlik günü bu şekilde kapatman için yeterli oluyor.

Bunun için önerim en aktif olduğunuz saati seçin. Benim için uyanır uyanmaz hemen kendimi sokağa atı...

December 3, 2017

Hurma vücuttaki şeker seviyesini önemli derecede ayarlar. Hurmanın içindeki şeker türü tüketildikten kısa bir süre içinde kolayca dağılır. Hurmanın içinde meyve şekeri fruktoz vardır. Yani kan şekerini hızla yükselten glikoz yoktur. Özellikle şeker hastalarında kan şek...

Please reload

Son Paylaşımlar

December 16, 2017

December 16, 2017

December 16, 2017

Please reload

Arşiv
Please reload

Bizi Takip Edin

© 2017 by FİT Yaşam Tasarımı