GÜNDE 15 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

December 3, 2017

15 Dakika kulağa ne kadar az da gelse insan evden çıkmak istemeyince çıkmıyor . Yada işten geldiğinde hissettiğin bitkinlik günü bu şekilde kapatman için yeterli oluyor.

 

Bunun için önerim en aktif olduğunuz saati seçin. Benim için uyanır uyanmaz hemen kendimi sokağa atıp 15 dakika tempolu yürüyüş yapmak bir kurtarıcı oldu . Günüm daha aktif ve daha üretken geçiyor.

 

Aslında önerilen ikindi vakti . Bunu da denedim . İkindi vaktinde yapılan yürüyüş sonrasında eve döndüğünde ikinci bir gün senin için başlatılmış oluyor . Daha dinç ve daha umut dolu oluyorsun . İşten gelenler için en ideali evde oturup keyif yapmadan hemen kendini yürüyüşe atmak olacaktır .

Ben pilatesi iş çıkışında yemek bile yemeden yaptığımda, akşamlarım da pozitif geçiyordu.İşin yorgunluğu ,stresinden arınmış enerji dolmuş oluyordum .

 

Günde 15 dakika yapılan yürüyüşün hem ruhsal hem bedensel farkındalığını hissedeceksiniz. Siz hedefinizi 15 koyun bir bakmışsınızki 20-30 dakikayı bulmuş .30 dakika bir yürüyüş ile yaklaşık 400 kalori yakabilirsiniz. Aynaya baktığınızda daha güzel bir duruş (postur) sahibi de olacaksınız.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

December 16, 2017

December 16, 2017

December 16, 2017

Please reload

Arşiv
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2017 by FİT Yaşam Tasarımı